page

FAQ


System zaprojektowano dla średniej i dużej intensywności przejazdów wózków widłowych o wadze z ładunkiem około 7 ton.

 

W średniej intensywności mówimy wówczas gdy:

 

Liczba przejazdów wózka na godzinę wynosi zwykle 15–25 przejazdów na danej trasie lub strefie.

Całkowity dystans pokonywany przez wózki wynosi 40–80 km miesięcznie na pojedynczy wózek.

Praca wózka to około 30–60% całkowitego czasu pracy (czyli wózki są aktywne przez ok. 3–5 godzin dziennie na 8-godzinnej zmianie).

Średnia intensywność sprawdza się w magazynach o umiarkowanym natężeniu ruchu, gdzie towary są przechowywane i przemieszczane, ale bez ciągłego zapotrzebowania na przenoszenie.

 

Duża intensywność przejazdów to:

 

Liczba przejazdów na godzinę wynosi 30 i więcej przejazdów na trasie lub w strefie.

Dystans pokonywany miesięcznie przez wózek to powyżej 100 km na wózek.

Czas pracy wózka to ponad 60% całkowitego czasu pracy (czyli aktywność przez 5 lub więcej godzin dziennie na 8-godzinnej zmianie).

Wysoka intensywność występuje często w magazynach wysokiego składowania, centrach dystrybucyjnych czy miejscach o dużej rotacji towarów. Wymaga ona odpowiedniego zarządzania ruchem, aby zapobiegać kolizjom i zapewnić płynność pracy.


Przy intensywnym użytkowaniu w obiektach o dużym natężeniu ruchu sam system czyszczący można eksploatować od 3 do 5 lat. W tym czasie najszczęściej zużyciu mechanicznemu ulegają szczoteczki. Szczoteczki czyszczące można wymieniać. Po okresie 5 lat zalecamy gruntowny przegląd systemu czyszczącego. Uszkodzenie mechaniczne, pęknięcia, skrzywienia elementów metalowych świadczą o trwałym zużyciu i konieczności wymiany krat czyszczących.

 

Dla wydłużenia czasu eksploatacji zalecamy:

  • systematyczne oczyszczanie, co najmniej raz w tygodniu w okresie letnim i codzienne oczyszczanie w okresie zimowym i/lub dużym zabłoceniu,
  • średnia prędkość przejazdu do 6 km/h,
  • ruch tylko przejazdowy - wykluczamy, nie dopuszczamy skręcanie na systemie,
  • zużycie sprawdzamy przy każdym czyszczeniu dlatego, że szczotka może zużywać się nie tylko przez eksploatację ale może zostać uszkodzona poprzez zadziałanie innych czynników - uderzenie, nagłe hamowanie lub przyspieszenie.


Próby “terenowe” wskazują, by dla uzyskania 90% skuteczności oczyszczania kół pojazdów wskazane jest by koło pojazdu przetoczyło się po szczotkach 3 razy. Dotyczy to lekkiego, sypkiego brudu w postaci lekko mokrego piasku czy żwiru.

 


$$L = 3 \cdot \pi \cdot D$$

 

  • L — długość systemu czyszczącego
  • π — stała matematyczna (~3,14)
  • D — średnica największego koła pojazdu

System do czyszczenia kół pojazdów nie wymaga zasilania. Jest systemem pasywnym. W wyjątkowych sytuacjach może być wyposażony w system zraszania, mycia, napełniania cieczą dezynfekcyjną. Wyposażenie to nie stanowi oferty firmy.

System do czyszczenia kół pojazdów wyposażono w wymienne szczotki czyszczące. Użytkownik może zamówić szczotki u dostawcy systemu czyszczącego.

Wymiana szczotek jest możliwa jeżeli kraty stalowe oraz system mocujący szczotki są w stanie dobrym. Płaskowniki nośne, pręty i mocowanie szczotek nie mogą być uszkodzone. W innym przypadku w żaden sposób nie może być zapewniona odpowiednia nośność i żywotność systemu.

Zalecamy regularne, comiesięczne czyszczenie systemu krat. Czyszczenie sprowadza się do usunięcia nagromadzonych nieczystości z powierzchni systemu. Kraty należy wówczas wyjąć z wpustu lub przenieść z miejsca posadowienia w strefę czyszczenia. Kraty przenosimy za pomocą specjalnych haków lub wózka.

Powierzchnię kraty możemy czyścić sprężonym powietrzem lub myjką wodną. Po umyciu kratę należy odstawić w miejscu przewiewnym do wyschnięcia.

Sam wpust należy zamieść lub odkurzyć i jeżeli to konieczne umyć.
Po wyschnięciu system krat ułożyć ponownie.
Zaleca się, by od czasu do czasu zmieniać położenie krat. 

WO KAUFEN

Sie können uns gerne anrufen, eine Anfrage über das Formular stellen oder direkt in unserem Internetshop einkaufen.